Weksel nr 80

By admin, 1 sierpnia 2015

weksel nr 80

Weksel in blanco zawierający jedynie sumę wekslową. Jest on niejako „odbiciem w negatywie” zwykle stosowanych weksli in blanco, które zawierają mniejszą lub większą ilość już uzupełnionych klauzul, ale nie zawierają sumy. Ten – nie posiada żadnych innych klauzul (poza domyślnie istniejących na druku), za to zawiera sumę. Mając na uwadze bezpieczeństwo wystawcy, weksel z wpisaną już sumą jest lepszym rozwiązaniem.

Weksel ten mógł być również w zamyśle stron wekslem zupełnym, tylko z uwagi na oszczędność czasu, wypełnionym tylko na najważniejszą klauzulę. To kto, oraz kiedy przyjdzie po zapłatę, było już sprawą drugorzędną, ważnym było tylko, że kwota 200zł była zasadna.

2 komentarze

  1. Henryk pisze:

    Mam weksel podobny wystawiony05.10.2001.Jest to weksel inblanko z bocznym opisem że jest to Urzędowy blankiet wekslowy do sumy wekslowej nie przekraczającej 5000 zł,oraz że jest opłata skarbowa 5 zł.Jest podpisany przez wystawcę weksla oraz poręczyciela.PYTANIE:Czy weksel jest ważny gdy Remitent wypełnił ten weksel na dużo większą sumę wekslową niż wskazuje opis boczny{5000 zł}

  2. Lech pisze:

    Trzeba by zobaczyć weksel. Proponuję poszukać pomocy na forum wekslowym (http://forum.remitent.pl)

Co sądzisz o tym wekslu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.